Siyah Mermer

Siyah Mermer, asırlar süren oluşum sürecinde farklı kayaçlarla etkileşime girmiş, rengi siyaha, esmerimsi tonlara ya da mavimtırak bir tona yönelmiş mermer çeşididir. Siyahın asil ve şık yapısını siyah mermer üzerinde rahatlıkla görebilirsiniz. Ayrıca siyah mermerlerin büyük çoğunluğunun içerisinde çizgi halinde beyaz parçacıklar yer alabilir. Bu da katmanların tamamıyla siyah renge dönüşememiş olduklarının ispatıdır.

Dünya genelinde siyah mermerin çıkarıldığı noktalar çok fazla olmasa da yaygındır. Fakat bunların tamamı aynı kalitede değildir. Özellikle oluşum sürecinin daha yakın olduğu mermerler diğerlerine nazaran daha yumuşak olabilmekte, eskileri daha sağlam olarak karşımıza çıkmaktadır.

Mimarlara Siyah Mermer Satışı

Siyah mermer çeşitleri pek çok projede kullanılabilir. Denizcilik sektöründe, kaplamalarda, döşemelerde, lavabolarda, tezgahlarda ve daha pek çok alanda siyah mermerin sağlamlığından, kalitesinden, estetiğinden ve zarafetinden istifade edilebilir. Diğer mermer çeşitleriyle kıyaslandığında siyah mermerler çok daha uzun süre kullanılabilir. Sağlamlıkları ve kaliteleriyle öne çıkarlar. Fakat çatlama noktalarının, çiziklerin de diğerlerinden daha hızlı belli olacağı unutulmamalıdır. Yine de sağlamlığı çatlama veya kırılma etkilerinin en az seviyede olmasını sağlamaktadır. Siyah mermer seçimi yapılırken mat ya da parlak olarak tercih edilebilir. Bununla birlikte en önemli detay, projeye uygun tercihte bulunmaktır. Mermerin ölçüleri, ebatları, kalınlıkları proje ile orantılı olduğu taktirde elde edilen başarı daha yüksek olacaktır.

En Kaliteli Siyah Mermer Çeşitleri

Savaş Mermer olarak dünyanın en kaliteli siyah mermerlerini müşterilerimizle buluşturuyoruz. Alexander Black, Belvedere, Black Horse, Black Ice, Copacabana Plakaları, Fantasy Black Leather, Golden Meteor, Nero Marquina, Nero Picasso, Nero Portoro, Portoro Argento, Portoro Gold, Sahara Noir, Tropical Storm gibi çeşitleri stoklarımızda bulabilirsiniz. Satışını yaptığımız bütün siyah mermer türleri dünyanın en kalitelileri olup sertifikalıdırlar. İstenen ölçülerde ve ebatlarda projelerinize göre kesim yapılabilmektedir. Geniş ürün yelpazemiz yanında geniş stokumuz ile de projenizin süreci ve ihtiyacınız her ne kadarsa kolaylıkla karşılıyoruz. En özel projelerinizde pay sahibi olmak adına ihtiyacınız olan siyah mermerleri en uygun fiyatla tercihinize açıyoruz.