Beyaz Mermer

Beyaz Mermer, koleksiyonu içerisinde yer alan Calacatta Mermer popüler mermer çeşitlerindendir. Bir çok mimarın tercihi bu koleksiyon olmuştur. Calacatta Mermer bulunduğu segmente çıkaran sebeplerden biri; nadir bölgelerde az miktarda çıkarılmasıdır. Özellikle lüks kavramıyla anılan bu mermer çeşidi yüksek kalite inşaat projeleri ve mimari tasarım stüdyolarının gözünde özel bir değere sahiptir.

Beyaz Mermer koleksiyonlarından biri olan Bianco Carrara Mermeri özellikle Amerika ve Almanya gibi ince döşemeyi tercih eden ülkelerde 30x60x1 cm veya 30.5x61x1 cm olarak, veya 60x60x1 veya 61x61x1 cm olarak pazarda yerini almıştır. İtalyan Bianco Carrara mermeri belki de Carrara´nın en eski mermer ocağıdır. Bianco Carrara mermeri bugün hala bölgeden çıkan taşlar arasında en fazla kullanımı olan taştır. Bianco Carrara her ne kadar Calacatta Oro, Statuario, Statuarietto veya Arabescato Corchia kadar zemin beyazlığına sahip olmasa da uygulamalara ferahlık verir. Bianco Carrara mermeri aynı zamanda uygulamalarınıza uyum ve geçiş aracı olarak başarılı bir görev görür. Calacatta Borghini, calacatta ailesinin en meşhur taşlarından olup, kendine özgü karakteri ile ön plana çıkmaktadır. Calacatta Borghini mermer masa, vip mekanlar, tv ünitesi, şömine gibi belirli bir mekanı ön plana çıkarmak istediğinizde sizlere çok yardımcı olacaktır. Calacatta Borghini çok uzun yıllardır lüks otellerin resepsiyon, vanity top, banyo, kolon uygulamalarında tercih ettiği bir taştır. İtalyan Statuarietto mermeri yine Carrara bölgesindeki Statuario mermer ocaklarından çıkarılmaktadır. Statuario ya nazaran daha yoğun ve ince olan damarlar sayesinde doğallığını güçlü bir şekilde lüks mekanlarda yansıtır. Zeminindeki güçlü beyazla mermer masa, banyo zemin ve duvarlarında otel projelerinde ve lüks yatlarda ve lüks ofis projelerinde tavsiye edilen bir taştır. Volakas mermeri onlarca yıldır onbinlerce projelerde yer almıştır. Volakas beyaz zemini üzerine eflatun ve kahverengi damar veya öbeklerin yer alarak diğer mermerlerden ayrılır. Volakas White olarak da anılan taş aslında bir çok seleksiyona ayrılmaktadır. Çiçekli Volakas da bunlardan biridir. Mermer masa, mermer sehpa, mermer dresuar, mermer resepsiyon olarak da uygulansa da Volakas mermeri aslen banyo duvar mermeri ve kolon kaplamalarda daha zevk veren bir üründür.

Beyaz Mermer Calacatta Mermer Fiyatı

Mimarların yani mimari tasarım stüdyolarının gözünde özel bir değere sahip olması Calacatta Mermer fiyatını da etkilemektedir. Dolayısıyla Calacatta Gold beyaz taş projelerinde en fazla arzu edilen taş olmakla beraber güzelliğine biçilen fiyatlar bazen bütçe dışında kalmasına sebep olur. Savaş Mermer bu nadir güzellik olan ve Beyaz Mermer koleksiyonunda bulunan Calacatta Mermer plakalarını daha ulaşabilir fiyatla sunmaktadır. Uygun fiyata istediğiniz miktarda alabilirsiniz.

Beyaz Mermer Çeşitleri

Beyaz Mermer mermer çeşitleri arasında en çok tercih edilen, arananlardan biridir. Renginin yoğunluğu, damarları, tarzı her türünde hatta türlerin alt çeşitlerinde değişmesiyle beraber genel anlamıyla zemindeki yoğun rengin beyaz olması o taşı bu segmente sokan unsurdur. Mimarların son yıllardaki tercihini bu mermerden yana kullanması popülerliğini gittikçe arttırmıştır. Bir çok mimar beyaz mermer ürünlerini projelerinde ana temalarda kullanmaktadır. Bunun sebebi diğer renklerle kolay uyum sağlaması, modası geçmeyen bir renk olması ve kullanım rahatlığı denebilir. Aynı zamanda kullanacacağınız mekana ferahlık ve enerji verir. Sadeliğiyle şık ve modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Ev dekorasyonunda kullanımıyla moda ikonu haline gelen beyaz mermer, kullanımıyla beraber yanında bir takım dikkat edilmesi gereken konu da barındırır.

Kullanılacağı mekandan, uygulanış şekline kadar bir çok detayı göz önünde bulundurmanız gerekir. Dolayısıyla beyaz mermerde kalite ve güven ilk unsurdur. Kendi standartlarından daha düşük mermerler kırılabilir veya aşınabilir. Uzun yıllar kullanmak için özellikle beyaz mermerde bakım şarttır.

Beyaz Mermer, çeşitleri stoğumuzda bol miktarda bulunmaktadır. Dilediğiniz Beyaz Mermer çeşidini gelip görebilir ve istediğiniz ölçüde talep edebilirsiniz.