Gri Mermer

Gri Mermer, kireç taşının zaman içinde ısı ve basınca maruz kalmasıyla mermerin hammaddesi oluşur. Kalsit başta olmak üzere pek çok mineral mermerin bileşenlerini oluşturur ve kalsit kristallerinin birbirlerine çok sıkı bağlanmış olmaları sonucu farklı yapılarda, sağlamlığı üst düzey mermerler meydana gelir. Gri mermer çeşitleri, doğada beyaz mermerlerde sonra en çok bulunanlardır. Gri mermer satışları bloklar, plakalar ve tabakalar şeklinde olmakta, mimarlar ihtiyaçları doğrultusunda tercih yaparak, projelerini şekillendirmektedirler. Aslında gri mermerler bir ara renktir. Bunun pek çok avantajı olmakta, kullanım alanı da buna bağlı olarak fazlalaşmaktadır. Dekoratif amaçlı hemen her projede kullanılabilmekte, koyu tonlardaki renklerle harika kombinler oluşturulabilmektedir.

Gri Mermer Özellikleri ve Gri Mermer Çeşitleri

Gri mermerler homojen bileşenlerden meydana gelmektedir. Dış etkenlere karşı son derece dayanıklıdır ve bu da en zorlu projelerde dahi gri mermerlere yer açmaktadır. Her ne kadar genel renk kategorisi gri olsa da aslında grinin bin bir tonunu bu mermerlerde görmek mümkündür. Üstelik her bir ton harika renkler ortaya çıkarmakta, eşsiz dokularıyla projelerin gözdesi olmayı başarmaktadır. Gri mermer çeşitleri dayanıklıdır. Sert yapıları aynı zamanda ısı geçirmez niteliktedir. Kullanım alanlarında zeminlerle, tavanlarda, duvarlarla hoş uyum sağlamaktadır.

Gri mermer çeşitleri arasında koyu gri mermer de bulunmaktadır. Genellikle ziyaretçiler armalarını koyu gri mermer şeklinde gerçekleştirmektedirler. 

Sitemizden stoğumuzdaki gri mermer çeşitlerine ulşabilirsiniz. Gri mermer çeşitleri bir çok desen seçeneğinden oluşmaktadır. Bunlar arasında Tundra Gri Mermer olarak da bilinen tür en çok tercih edilenler arasındadır. Silver Wave Gri Memer damar deseni olarak iddialı bir seçenektir. 

Mimarların İhtiyaç Duyduğu Gri Mermer

Gri mermer çeşitlerinin fazlalığı ve ürün kalitesi pek çok alanda bu ürünlerin kullanılabilmesini sağlamaktadır. Tuvalet, banyo, hamam, mutfak gibi bütün ıslak alanlarda tercih edilebilir. Binaların iç ve dış yalıtımlarında kullanılabilir. Otellerde, alışveriş merkezlerinde, lobilerde ve diğer yerlerde dekorasyon amaçlı tercih edilebilir. Ayrıca binaların merdivenlerinde, basamaklarında gri mermerlere yer verilebilir. Dış mekan peyzajlarında, mezarcılıkta, heykelcilikte, süs eşyaları yapımında estetiği ve zarafeti ile tercih edilebilir. İnşaat sektöründe taban döşemesi, ıslak mekan yapımı, şömine, kiriş kapamaları, taşıyıcı kolon kapamaları gibi alanlarda, metrolarda, havaalanlarında, ticaret merkezlerinde, otobüs terminallerinde ve daha onlarca alanda kullanılabilir. Savaş Mermer olarak uzun yıllardır mimarlara mermer satışı yapıyor, dünyanın en kaliteli ve en estetik gri mermerlerini müşterilerimizle buluşturuyoruz. Projeniz için istediğiniz ölçülerde ve ebatlarda gri mermerleri hazır ediyor, geniş ürün stokumuzla tedarik sorunu yaşamamanızı sağlıyoruz.

Koyu Gri Mermer ve Gri Mermer Fiyatları

Gri Mermer Fiyatları, diğer mermer seçeneklerinde de olduğu gibi proje bazlı olarak değişiklik göstermektedir. Güçlü gri mermer stoğumuzdan perakende ve toptan gri mermer satışı yapmaktayız. Gri mermer fiyatları, seçeceğiniz gri mermer çeşidine ve m2 sine göre hesaplanacaktır. Müşteri temsilcilerimize bu yönde taleplerinizi iletirseniz sizler için en uygun çözümler sunulacaktır.

Grizio mermeri, gri zeminde kahverenginin damarlı tonuyla sarımsı ve açık gri beneklere sahip son zamanlarda mermer masa ve mermer sehpa kullanımlarında öne çıkan bir İtalyan mermeridir. Grizio , uygulamalara tasarımsal dokunuşlar kazandırmak için çok kullanılan bir mermer çeşitidir. Grizio Mermeri için Savaş Mermer Ataşehir veya Yenidoğan'daki showroomummuza gelip görebilirsiniz.

Koyu Gri mermer, huzurlu ve ferah tonlarla farklılaşma arayan iç ve dış mekanlar için ideal bir mermer çeşitidir. Bu malzemenin seçimi, debamlı kullanılan mermerden öte onlara daha çağdaş bir izlenim kazandırma ve onları seçkin ama aynı zamanda tasarımsal ve modern ortamlara uyarlama zevkini ortaya çıkartıyor. İnci tonlarını, grimsi hardal sarısını ve gümüşü kapsayan komplike bir yapı sayesinde, gri mermer kendi trendlerini belirleyebilir ve öncü olabilir.