Gri Mermer

Gri Mermer, kireç taşının zaman içinde ısı ve basınca maruz kalmasıyla mermerin hammaddesi oluşur. Kalsit başta olmak üzere pek çok mineral mermerin bileşenlerini oluşturur ve kalsit kristallerinin birbirlerine çok sıkı bağlanmış olmaları sonucu farklı yapılarda, sağlamlığı üst düzey mermerler meydana gelir. Gri mermer çeşitleri doğada beyaz mermerlerde sonra en çok bulunanlardır. Gri mermer satışları bloklar, plakalar ve tabakalar şeklinde olmakta, mimarlar ihtiyaçları doğrultusunda tercih yaparak, projelerini şekillendirmektedirler. Aslında gri mermerler bir ara renktir. Bunun pek çok avantajı olmakta, kullanım alanı da buna bağlı olarak fazlalaşmaktadır. Dekoratif amaçlı hemen her projede kullanılabilmekte, koyu tonlardaki renklerle harika kombinler oluşturulabilmektedir.

Gri Mermer Özellikleri

Gri mermerler homojen bileşenlerden meydana gelmektedir. Dış etkenlere karşı son derece dayanıklıdır ve bu da en zorlu projelerde dahi gri mermerlere yer açmaktadır. Her ne kadar genel renk kategorisi gri olsa da aslında grinin bin bir tonunu bu mermerlerde görmek mümkündür. Üstelik her bir ton harika renkler ortaya çıkarmakta, eşsiz dokularıyla projelerin gözdesi olmayı başarmaktadır. Gri mermer çeşitleri dayanıklıdır. Sert yapıları aynı zamanda ısı geçirmez niteliktedir. Kullanım alanlarında zeminlerle, tavanlarda, duvarlarla hoş uyum sağlamaktadır.

Mimarların İhtiyaç Duyduğu Gri Mermer

Gri mermer çeşitlerinin fazlalığı ve ürün kalitesi pek çok alanda bu ürünlerin kullanılabilmesini sağlamaktadır. Tuvalet, banyo, hamam, mutfak gibi bütün ıslak alanlarda tercih edilebilir. Binaların iç ve dış yalıtımlarında kullanılabilir. Otellerde, alışveriş merkezlerinde, lobilerde ve diğer yerlerde dekorasyon amaçlı tercih edilebilir. Ayrıca binaların merdivenlerinde, basamaklarında gri mermerlere yer verilebilir. Dış mekan peyzajlarında, mezarcılıkta, heykelcilikte, süs eşyaları yapımında estetiği ve zarafeti ile tercih edilebilir. İnşaat sektöründe taban döşemesi, ıslak mekan yapımı, şömine, kiriş kapamaları, taşıyıcı kolon kapamaları gibi alanlarda, metrolarda, havaalanlarında, ticaret merkezlerinde, otobüs terminallerinde ve daha onlarca alanda kullanılabilir. Savaş Mermer olarak uzun yıllardır mimarlara mermer satışı yapıyor, dünyanın en kaliteli ve en estetik gri mermerlerini müşterilerimizle buluşturuyoruz. Projeniz için istediğiniz ölçülerde ve ebatlarda gri mermerleri hazır ediyor, geniş ürün stokumuzla tedarik sorunu yaşamamanızı sağlıyoruz.