İç Mekan Tasarımında Mermer Kullanımı

Merhaba sevgili okuyucu. Bir önceki makaleden bizim hakkımızda biraz bilgi sahibi oldunuz. Mermer işine her birimiz farklı yollardan başladık bile ama hepimizin ortak bir yanı var, yaptığımız işi seviyoruz. Sabah kalktığınızda işe gitmeniz gerektiğini tiksintiyle düşünmediğinizde, hatta tam tersi, bugünün ve önümüzdeki haftanın planını yapmaya başladığınızda mutlu olduğunuzu hissettiğinizde harika bir duygu. O yüzden bugün iç mekan tasarımında mermer kullanımından bahsedeceğiz ve siz okuyucumuz işimizi neden sevdiğimizi anlayacaksınız.

 

Günümüzde ortalama mermer fiyatı metrekare başına 45-50 usd ile başlıyor, bazıları daha da ucuz. Oldukça uygun görünüyor, değil mi? Açıkçası nihai fiyat, kaliteye, boyuta göre kesme işlerine ve elbette mermerin tipine çok bağlıdır.

İç mimari projenizde doğal taş kullanmaya karar verdiyseniz, kime sorarsanız sorsanız en bilineni ve belki de en çok kullanılanı, mutlaka İtalyan Bianco Carrara, Calacatta, Arabescato ve Yunan olarak Sivec, Thassos, Volakas. Tüm bunlar kendine has akılda kalıcı desenlere sahip beyaz mermerler…

Peki uygulaması nasıl oluyor? Beyaz Carrara mermerinizi veya tasarımınıza uygun herhangi bir ürünü seçtikten sonra karşılaşabileceğiniz çok önemli bir diğer sorundur. Fakat günümüzde sektör çalışanlarının yüksek profesyonelliği nedeniyle artık sorun olmaktan çıkmıştır. En cesur hayalleri gerçeğe dönüştürebilen, iyi tesislere ve su jeti makinelerine sahip birçok kurulum şirketi var, yapmanız gereken tek şey “seçmek”.