Thassos Mermer

Thassos Mermer, adını çıkarıldığı bölge olan Yunanistan’ın Thassos adasından almıştır. Menşei: Yunanistan Beyaz Mermer koleksiyonunda adını söz ettiren bir mermer çeşididir. Kar beyazı adıyla da anılmaktadır.

Teklif Al Whatsapp

Thassos Mermer

Dünya’nın en beyaz mermerlerinden biri olması dolayısıyla kar beyazı adıyla da anılır. Beyaz zemin yoğunluğuyla tüm dünyada seleksiyon olarak en yüksek metrajda üretimi olan taştır. Genellikle Thassos Mermer seleksiyonları lüks projelerde ana uygulama taşı olarak tercih edilmektedir. İçerisinde damar girişleri olmadığı için sadeliği ve aydınlık görünümü yansıtır. Genellikle bu özelliğinden dolayı mimarlar tarafından çok tercih edilen bir taştır.

Thassos Mermer’in Kullanımında Tercih Edilen Mekanlar

Thassos Mermer dekorasyonda bir çok alanda kullanılır, Thassos Mermer, duvarları ve zeminleri kaplamanın yanı sıra zarif masalar, lavabo, denizlik uygulamaları için popüler bir mermer çeşitidir. Beyaz zeminin ve desensizliğinin oluşturduğu sade ve temiz görüntüsü mutfaklarda hijyen atmosferi oluşturmak için iyi bir seçenek ve kullanım sebebidir. İş merkezleri, ofisler, oteller, konutlar gibi özel alanlarda da tercih edilebilir.

Thassos Mermer Kalınlık Ölçüleri ve Yüzey İşlemleri

Kalınlık Ölçüleri; standart plaka kalınlıkları 2cm’dir. Fakat firmamız proje ihtiyaçlarını baz alarak 1cm, 1.2cm, 1.5cm, 2cm, 3cm gibi farklı kalınlıklarda ve farklı ebatlarda tedarik edebilir.

Yüzey İşlemleri; Honlama (Honed), Cilalama (Polished), Alevle yakma (Flamed), Eskitme (Tumbled/patinato), Kumlama (Sand Blaster), Çekiçleme (Bush Hammered), Asitle yıkama (Antico/acid washed)

İletişim Formu

Aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.