Volakas Flower Mermer

Volakas Flower Mermer, Beyaz Mermer koleksiyonu içerisinde yer alan mermer çeşididir. Uzun yıllar kullanımda olan ve pek çok projede tercih edilmiş bir mermer türüdür.

Volakas Flower Mermer Youtube

Volakas Flower Mermer

Trendin beyaz/gri renkli taşlara doğru kaydığı bir dönemde artık tüm dünyada çok moda olan Yunan mermerlerinden biri de Volakas flower mermeridir. 
Diagonal çeşidi kadar tanınmayan Volakas Flower, damar şeklinden dolayı bu isimle anılır. Farklı ocaklardan çıkan Volakas mermerleri, farklı desenlere sahip olma eğilimindedir. Ancak baskın renk, gri damarlı beyaz zemin veya kahverengidir. Ayrıca damarlar aynı taş içinde daha kalın veya daha ince olabilir. Bazı çeşitlerde arka plan baskınken, diğer çeşitlerde en çok farklılaşan damardır.
Volakas mineral bileşimi açısından bir dolomit mermeridir. Damar tipine göre diğer dolomitlerden ayrılır ve bu nedenle farklı isimler verilir. Teknik özellikleri diğer dolomitlere benzer. Daha fazla esnekliğe sahip olduğu için aşınmaya karşı direnç üstündür. Büyük bloklarda levhaların eğilmemesine dikkat edilmelidir.
 

Volakas Mermer için detaylı bilgiye diğer volakas memer çeşidinden ulaşabilirsiniz.

Şu isimlerle de bilinir;

  • Volakas Mermer
  • Volakas Semi White Mermer
  • Volakas Flower A1
  • Volakas White Mermer
  • Dramas White Iktinos Mermer
Koleksiyonun Diğer Ürünleri

İletişim Formu

Aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Texture Talep Formu

Aşağıdaki formu doldurarak texture talebinde bulunabilirsiniz.